Praktyczna nauka zawodu


Praktyczna nauka zawodu w Zespole Szkół Techniczno - Usługowych w Będzinie realizowana jest w dwóch formach. Jest to praktyka zawodowa oraz zajęcia praktyczne.

Praktyki zawodowe odbywają uczniowie klas technikum. Są to praktyki miesięczne lub dwutygodniowe, w zależności od zawodu i programu nauczania. Od dwóch lat szkoła uczestniczy w programach, projektach współfinansowanych przez EFS. Praktyki cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, ponieważ uczniowie mają możliwość zdobywać wiedzę i umiejętności. Tym bardziej, że uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z praktyką.

Zajęcia praktyczne realizują uczniowie technikum niektórych zawodów, a także uczniowie szkół zawodowych. Zajęcia praktyczne w większości przypadków odbywają się w położonym nieopodal szkoły Centrum Kształcenia Praktycznego, ul. Krasickiego 17. CKP jest placówką rozwojową, nowoczesną, gdzie znajdują się pracownie: mechaniczne, elektryczne, budowlane, spawalnicze, fryzjerskie. W tych pracowniach na nowoczesnych maszynach i sprzęcie zdobywają kwalifikacje zawodowe nasi uczniowie. Uczniowie pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów praktycznej nauki zawodu nabywają umiejętności zawodowych.

Informacja wytworzona przez:
Marcin Baran , w dniu:  09‑01‑2010 22:03:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Marcin Baran , w dniu:  09‑01‑2010 22:03:00
Data ostatniej aktualizacji:
30‑10‑2012 14:01:47
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie