Praktyczna nauka zawodu


Praktyczna nauka zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie realizowana jest w dwóch formach. Jest to praktyka zawodowa oraz zajęcia praktyczne.

Czterotygodniowe praktyki zawodowe odbywają uczniowie klas trzecich technikum. Szkoła uczestniczy w programach i projektach unijnych, umożliwiających uczniom realizację praktyk za granicą. Nasi partnerzy to firmy w Wielkiej Brytanii, Bułgarii i we Włoszech. Pozostali uczniowie, nieobjęci programem unijnym, praktyki odbywają w kraju u pracodawców wyłonionych przez szkołę. Praktyki cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, ponieważ uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w realnym środowisku.

Zajęcia praktyczne realizują uczniowie technikum, a także branżowej szkoły I stopnia.
W większości przypadków odbywają się one w budynkach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Krasickiego 17 i ul. Promyka 26. W nowoczesnych pracowniach: mechanicznej, elektrycznej, gastronomicznej, fryzjerskiej, budowlanej, spawalniczej, stolarskiej, pod okiem doświadczonych instruktorów praktycznej nauki zawodu, uczniowie nabywają praktycznych umiejętności zawodowych.

Informacja wytworzona przez:
Marcin Baran , w dniu:  09‑01‑2010 22:03:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Marcin Baran , w dniu:  01‑01‑1970 01:00:00
Data ostatniej aktualizacji:
18‑09‑2019 14:25:31
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany article-history-date-create Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
article-history-load-more
article-show-archive